Start Projekt „Zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów ukierunkowane na rozwój sportów zimowych”

Projekt „Zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów ukierunkowane na rozwój sportów zimowych”

Email Drukuj PDF

Istotą podjętego zadania jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, dającego równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Założeniem programu jest organizacja zajęć propagujących sporty zimowe: narciarstwo, łyżwiarstwo, saneczkarstwo.

Do udziału w projekcie rekrutowana zostanie 40 osobowa grupa dzieci w wieku 9 do 13 lat ze szkół podstawowych z terenu gminy Boguchwała, które to dzieci poza zajęciami wychowania fizycznego w szkole nie mają możliwości udziału w zorganizowanych formach wypoczynku.

Udział w zajęciach na świeżym powietrzu, lodowisku, stokach narciarskich sprzyjać będzie rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadających, będzie szansą samorealizacji, próby oceny własnych możliwości, czy spełnienia, marzeń. 

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych, które uniemożliwią korzystanie z lodowiska, stoków narciarskich (brak śniegu, dodatnie temperatury) zajęcia zaplanowane na tych obiektach zostaną zastąpione zajęciami sportowymi na salach gimnastycznych, terenowymi wycieczkami pieszymi, jazdą na rolkach itp.

 

Nasze przedszkola

Nasz adres

Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała
Kielanówka 111,
35-106 Rzeszów
tel. 668 144 855
e-mail: srogb@boguchwala.pl

Biuletyn informacyjny

Materiały promocyjne


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...